VK Benátky nad Jizerou

Kontaktujte nás

Příští domácí zápas "A" týmu

Dnů
Hodin
Minut
Vteřin

První vítězství v extralize

Volejbalový klub z Benátek nad Jizerou se po více jak čtyřech letech vrátil do extraligy a hned v prvním kole měl na dosah překvapivou výhru nad Libercem, ale i domácí SKV sahalo po velkém překvapení na Kladně. Oba týmy si tak připsaly v prvním kole po jednom bodu. Kdo se ale dočká první výhry v sezoně? O tom se rozhodlo dnes v tradičním extraligovém střetnutí dvou odvěkých rivalů z let minulých.

SVK Ústí nad Labem – VK Benátky nad Jizerou 2:3 (24:26, 23:25, 25:23, 25:20, 10:15)

Rozhodčí: Tomáš Buchar, Dušan Rychlík, Markéta Tůmová, Lenka Kindermanová

Počet diváků: 524

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Srb, Lank, Bere, Sobirov, Suda, Baláž, libero Kořínek. Střídali: Fišer, Beer, Kopecký

Hosté: McAinsh, Durski, Pokopec, Hudák, Křesťan, Koranda, libero Kotek. Střídali: Kratochvíl, Dergunov

Ohlasy po utkání:

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Z naší strany hrozně komplikovaný zápas. Prohráli jsme dvě koncovky v prvních dvou setech, pak jsme se vrátili do zápasu.. Za stavu dva dva.. Tie-break už byl hodně o náhodě. Chtěl bych vyzvednout Matouše Lanka, který hrál dobře. Taky jsme zápas ustáli na příjmu, bohužel nám moc nefungovala mezihra.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „Asi jsme pomýšleli na víc bodů. Nicméně průběh utkání byl takový, že jsme nemuseli mít žádný. Dvě prohrané koncovky, které dávám na vrub nezkušenosti v této fázi. Jsem rád, že jsme byli schopni z tohoto nepříznivého stavu vykřesat naději na vítězství v tie-breaku. Ale tam se opět projevily v důležitých momentech některé chyby z nezkušenosti.“

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Zbytečně jsme pustili soupeře do zápasu. Po jasných dvou setech, i když jsme v koncovkách tahali za kratší konec, dokázali jsme ve třetím setu vést o čtyři pět balonů a zbytečně jsme pustili Ústí do zápasu, což nás ve výsledku mohlo stát jeden bod, takže samozřejmě teď jsem rád za dva body, že jsme se naučili vyhrávat, ale budeme muset na určitých činnostech ještě zapracovat.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Pro nás velmi cenné vítězství. I když jenom za dva body. Po tom průběhu jsme byli trochu zklamaní. Ale vlastně po tom prvním zápasu, co jsme taky měli na vítězství za tři body, jsme byli schopni uhrát dvě koncovky důležitý pro nás v těch prvních dvou setech. A pak jsme to dotáhli v pátém setu k vítězství. Jsme rádi za dva body.“

Popis utkání:

První set tohoto střetnutí začal esem domácího nahrávače Srba. Vzápětí kontrovali hosté útokem Křesťana. Vyrovnaná hra se přelévala ze strany na stranu, ale drobné vedení si připisovali hosté z Benátek. Udržovali si náskok dvou až tří bodů. Pomáhala jim i nedůraznost domácích na servisu, kde kupili hodně chyb. Hosté těchto zaváhání využívali a odskočili na vedení o šest bodů. Poté přišla kvalitní série uzbeckého univerzála Sobirova. Rozdíl se snížil na tři body, vzápětí se na servisu vzmužil i Suda a domácí se dostávají do vedení 17:16 po dvou esech právě zmiňovaného Sudy. SKV jde do koncovky a vede 20:17. Hosté ale pestrou hrou srovnávají a do koncovky vstupují v lepším rozpoložení. Koranda pak úspěšně smečuje a hosté vedou 1:0 na sety.

Druhý set se hodně podobá tomu prvnímu. Po vyrovnaném začátku hosté odskakují a kontrolují průběh setu. Do koncovky se domácímu SKV podaří snižovat a do koncovky vstupuje pouze bod za hosty. Přesto je nyní výchozí pozice pro tým hostů z Benátek nad Jizerou podstatně výhodnější a blokem australského blokaře McAinshe využívají hned první setbol. Hosté tak vedou již 2:0.

Ústí ve třetím setu musí zabrat, aby zvrátilo nepříznivý průběh utkání. Hra je ale vyrovnaná a Benátky mají v celé průběhu o krůček blíže k vítězství. V koncovce se ale karta obrací a domácí oddalují pohromu. Sníženo je na 1:2!

Čtvrtý set začíná úplně jinak. Domácí jako polití živou vodou vedou dokonce 6:0! Postupně ale Benátky srovnávají krok a za stavu 14:16 se na hřiště dostává domácí nahrávač Kopecký. Ten je velmi výraznou postavou na obraně těsně před koncovkou, když si připisuje dva bodové bloky! Koncovku si domácí hlídají spolehlivým blokem a Suda ukončuje čtvrtou sadu. Oba týmy si tak již podruhé v řadě zahrají pátý set.

Tie-break vychází lépe hostujícímu týmu. Taktické nejasnosti na straně domácích dávají Benátkám čuchnout k rozhodujícímu náskoku tří bodů a to zkušené družstvo hostů využívá ve svůj prospěch. Koncovka se domácím vůbec nedaří a hosté se tak radují po výhře 15:10 z bonusového jednoho bodu.

Autor: Marek Beer